Živý růženec Telč 2024

Živý růženec je modlitební společenství věřících, kteří se kromě svých obvyklých modliteb zavázali k denní modlitbě jednoho desátku růžence. Desátky jsou ve společenství rozděleny mezi členy tak, aby se skupina v souhrnu pomodlila za den celý velký růženec, čítající 20 desátků, po jednom ke každému růžencovému tajemství. Členové tak přispívají každý svým dílem, ale užívají milosti spojené s modlitbou celého růžence.

Tajemství a jim odpovídající papírové kartičky s obrázkem se cyklickým způsobem po měsíci střídají. Za dobu 20 měsíců tak každý člen postupně rozjímá o všech dvaceti růžencových tajemstvích.

Kartičky jsou umístěné v sakristii, (brzy i zde na farním webu) buď ve farním kostele sv. Jakuba, či v kostele Jména Ježíš, podle frekvence mší sv.

Noví zájemci, kteří by se chtěli přidat k  živému růženci (momentálně jen co by náhradníci), ať kontaktují paní Inku Salákovou na t.č. 605770319. Budeme velmi rádi.

Historie živého růžence

Živý růženec vznikl v r. 1826 ve Francii z podnětu Pauline Jaricot, která chtěla najít způsob, jak zachránit duše nevěřících lidí v okolí. V 17 letech byla oslovena promluvou svého faráře a rozhodla se radikálně změnit způsob svého života. O vánocích složila slib čistoty a postupně objevila smysl svého života v úctě k Nejsvětější svátosti a nápravě za urážky proti Nejsvětějšímu srdci Ježíšovu. Později založila společenství 10 lidí, které podporovalo modlitbou i finančně šíření evangelia.

Živý růženec 2024 v PDF: zde

Štítky: