Cyklopouť 2020

Letošní cyklopouť byla plánovaná do Rakouska, konkrétně do Hornu a poutního místa MARIA TŘI DUBY. Všeobecně známá situace ale vše změnila.
Cykloputování jsme začali ve čtvrtek 28.5.2020 odpoledne, když se umoudřilo počasí a přestalo pršet a vyjeli jsme na náhradní trasu. Posílenou sestavu o dva nové členy čekala různá překvapeni, to první hned po 7 kilometrech, kdy Vítovým praskl ráfek a muselo se opravovat. Doprovodné vozidlo zajistil Pavel Komín a vyrazil směr vranovská přehrada. Zde nám svoje prostory poskytlo Diecézní centrum mládeže.
Ráno jsme další kilometry najeli v Národním parku Podyjí , minuli Znojmo a pokračovali k cíli etapy. V obci Slup jsme se před bouřkou ukryli do mlýna, který zde stojí od 15 století a je funkční kulturní památkou. Prohlídka i výklad paní průvodkyně nás v mnohém poučil. K večeru jsme dojeli do Lednicko - valtického areálu a ubytovali se v kempu Apollo.
Protože počasí bylo nestálé, zkrátili jsme pobyt o jeden den a kolem novomlýnských vodních nádrží jeli do náhradního poutního místa, Hlubokých Mašůvek. Zde nás přivítal a nocleh zajistil ve farním poutním areálu náš bývalý pan kaplan Stanislav Váša. Ještě večer jsme prošli poutní místo a modlitbou poděkovali za dosažení cíle. Po večeři jsme s otcem Stanislavem vzpomínali na roky v Telči a bavili se o jeho současném působišti. 
V neděli od rána vydatně pršelo, tak nám pozdější Svatodušní mše přišla vhod. Po společném focení jsme za mírného deště a chladna vyjeli k našim domovům.
V podvečer  jsme dojeli domů. Více unaveni, protože silný protivítr nám dal pořádně zabrat, ale šťastní a bohatší o další dobrodružství.
                                                                                                                                                                                                        JK