Kavárny na faře


Tuto neděli se konala farní kavárna poprvé v nových prostorách – v přízemí, v bývalé farní kuchyni. Do kavárny „v novém kabátě‘‘ zavítalo velké množství návštěvníků, což nám udělalo velkou radost.

Podle reakce a ohlasů přítomných se nedělní posezení a popovídání u kávičky všem hostům velmi líbilo. Jsme za to rádi, protože tato nedělní kavárna byla takový malý experiment, jestli jde tato akce zvládnout pouze v režii jedné rodiny (2 dospělí).

Dosud organizovali kavárnu vždy 2 rodiny nebo větší skupina lidí (př. sbor nebo šermíři). Zjistili jsme, že to zvládnout jde:-) Myslíme si, že by byla škoda připravit se o příjemné chvilky, kdy si můžeme u šálku kávy, čaje či horké čokolády popovídat s přáteli.

Apelujeme proto na všechny, kterým se nedělní kavárny líbí, aby se neostýchali a zapisovali se do volných termínů, které jsou k dispozici na stránkách farnosti. Letos máme klíče od kavárny na starosti my, takže kdokoliv bude chtít mít kavárnu, ať se obrátí na nás a my se s ním rádi domluvíme na předání klíčů.

Měli bychom nápad, jak nastávající období (prosinec - červen) řešit. Když se najde dost potencionálních organizátorů, kteří se včas zapíší do volných termínů a nebudou se bát třeba i opakovaně si kavárnu vzít na starost - jsme ochotni "vyplnit" chybějící mezery my, to znamená, že v případě, že budou zaplněny např. 2 termíny v měsíci, vezmeme si zbytek kaváren v tomto měsíci my. Ovšem naše fyzické a psychické síly nejsou bohužel nevyčerpatelné  , proto by asi nebylo úplně ideální a reálné, abychom "táhli" např. 5 kaváren za sebou.

Věříme, že nejenom my stojíme o zachování této hezké tradice farních kaváren!

Do termínů 25.12. a 26.12. bychom se (dle našeho názoru) nemuseli za každou cenu nutit - ale dobrovolnosti se samozřejmě meze nekladou.

Určitě se může někdy nastat situace, že z nějakého důvodu nebudeme moci kavárnu zrealizovat -  např. budeme mít v daném termínu naplánovanou  již jinou akci nebo třeba budeme mít úmysl 3. mše svaté.  Bylo by fajn, kdyby se tohoto termínu chopil nějaký jiný šikovný "ochotník". Byla by přece škoda o kavárnu přijít!

Prosíme proto zájemce, aby neotáleli a zapsali se co nejdříve do volných termínů.

Věříme, že se nám společně podaří farní kavárny opět "postavit na nohy" a prožít tam společně

spoustu krásných a pohodových chvil.

Těšíme se na Vaše podněty, tipy a připomínky.

 

Lucka a Jára Páralovi                

Štítky: