Ples SHM Telč

02.02.2019 20:00

(Pro další info a předprodej lístků klikni na obrázek)

Farní kavárna

20.01.2019 08:30
20.01.2019 11:30

Přijďte na výbornou kávu,

těší se na Vás

hostitelé nedělních kaváren:

27. 1. - Možnost přihlášení    on-line

Biblické tance

22.01.2019 18:30

Srdečně zveme všechny zájemkyně, které mají rády spojení židovské hudby, tance, modlitby a spole­čenstv­í žen, na naše setká­vání. Scházíme se pravidelně 1x za 2 týdny v předsálí bývalého kina (Prostor) a pokračujeme v úterý 22. ledna 2019 v 19:30.

Na všechny se těšíme!

Živý růženec 2019

Živý růženec je modlitební společenství věřících, kteří se kromě svých obvyklých modliteb zavázali k denní modlitbě jednoho desátku růžence. Desátky jsou ve společenství rozděleny mezi členy tak, aby se skupina v souhrnu pomodlila za den celý velký růženec, čítající 20 desátků, po jednom ke každému růžencovému tajemství. Členové tak přispívají každý svým dílem, ale užívají milosti spojené s modlitbou celého růžence.

Tajemství a jim odpovídající papírové kartičky s obrázkem se cyklickým způsobem po měsíci střídají. Za dobu 20 měsíců tak každý člen postupně rozjímá o všech dvaceti růžencových tajemstvích.

Kartičky jsou umístěné v sakristii, buď ve farním kostele sv. Jakuba, či v kostele Jména Ježíš, podle frekvence mší sv.

Prosíme nové zájemce, kteří by chtěli doplnit živý růženec, aby kontaktovali paní Inku Salákovou na t.č. 605770319.

Historie živého růžence

Živý růženec vznikl v

Srdíčko pro Afriku

(Pro zobrazení celého alba kliknout na fotografii)

Na koncertě se díky Vašim darům podařilo pro sirotčinec v Loumbile vybrat 16 500 Kč! Velice si vážíme Vaší podpory.

Rozpis služeb úklidových skupin

Pokud budou některé skupině docházet mycí prostředky,
nahlaste to, prosím, paní Bočkové ...

Ke stažení v PDF zde

Led

Vážení lektoři a zájemci o lektorskou službu

velice Vám všem děkujeme za dosavadní čtení Písma při bohoslužbách. Po roce je třeba zaktualizovat program lektorů pro nedělní mše.

Letos při tvorbě programu zachovám vámi nabídnuté možnosti z minulého roku, jen prosím o nahlášení důležitých změn a o další nové kontakty dobrovolníků. Převážně bychom potřebovali na půl osmé a půl jedenácté. Též můžete uvést přání číst na nějaké poutní mši atd. Pokud toho nebude moc (je nás skoro 50Usmívající se), vynasnažím se vše zahrnout do nového programu.

Prosím o nahlášení všech změn do neděle 13.1. 2019 nejlépe na email bocekpaja(zavináč)seznam.cz nebo na mobil 736655855.

Předem velké díky, Pavel Boček

Pro

II. Tříkrálový ples

04.01.2019 20:00

Pernička Alois

Narodil se 15.ledna 1948 v Třebíči. Na věčnost byl povolán 28. listopadu 2018. Jáhenské svěcení přijal 22.února 1974 v Olomouci a poté kněžské svěcení  2.června 1974 v Brně.  Bohu a lidem sloužil v mnoha farnostech brněnské diecéze. Prvním působištěm byl Vranov u Brna, následovaly Pozořice, dále  působil na Starém Brně, Ivančicích, Modřicích, Moravanech a Rajhradě.

Od 1. září 1992 do srpna 2010 působil  v naší telčské farnosti , v Radkově, Kostelní Myslové a Mrákotíně. Od roku 2010  pak působil  ve farnostech Horní Slatina, Budeč, Martínkov  a Domamil.

Pan děkan se ve všech svěřených farnostech zapsal nesmazatelnou viditelnou stopou při opravách kostelů a nejinak tomu bylo i u nás v Telči. Byl by to opravdu dlouhý výčet všech opravených a zvelebených míst. Miloval krásný zvuk zvonů a proto také věnoval mnoho času a