Rozpis lektorů na rok 2021

Rozpis služeb úklidových skupin

Ke stažení v PDF zde

Živý růženec 2021

Živý růženec je modlitební společenství věřících, kteří se kromě svých obvyklých modliteb zavázali k denní modlitbě jednoho desátku růžence. Desátky jsou ve společenství rozděleny mezi členy tak, aby se skupina v souhrnu pomodlila za den celý velký růženec, čítající 20 desátků, po jednom ke každému růžencovému tajemství. Členové tak přispívají každý svým dílem, ale užívají milosti spojené s modlitbou celého růžence.

Tajemství a jim odpovídající papírové kartičky s obrázkem se cyklickým způsobem po měsíci střídají. Za dobu 20 měsíců tak každý člen postupně rozjímá o všech dvaceti růžencových tajemstvích.

Kartičky jsou umístěné v sakristii, buď ve farním kostele sv. Jakuba, či v kostele Jména Ježíš, podle frekvence mší sv.

Prosíme nové zájemce, kteří by chtěli doplnit živý růženec, aby kontaktovali paní Inku Salákovou na t.č. 605770319.
(Momentálně jsou 2 místa ještě volná ve 3. skupině.)

Historie živého růžence

Živý růženec vznikl v

Štítky:
Led

Tříkrálová sbírka 2021

Opět se na Vás obracím ohledně Tříkrálové sbírky a předávám nejaktuálnější informaci ohledně koledování:

Rada ředitelů v rámci Charity ČR rozhodla, že v

Srdíčko pro Afriku (online)

Zveme Vás všechny na tradiční koncert Srdíčko pro Afriku, který začne v neděli 27. 12. v 16:00. Přenos můžete sledovat online na tomto odkazu:

Stejně jako v předchozích letech bude výtěžek věnován sirotčinci sv. Terezie od Dítěte Ježíše v Loumbile.

Přispívat můžete do pokladničky v kostelech Jména Ježíš a Matky Boží nebo na účet: 2107835920/2700, jako zprávu pro příjemce napište prosíme text: "Loumbila".

Všem Vám děkujeme!

Půlnoční s biskupem

Letos můžeme sledovat přenos půlnoční mše svaté s brněnským pomocným biskupem Pavlem Konzbulem. Nabídne jej v přímém přenosu Česká televize na ČT2. Začátek 24. prosince o půlnoci.

Betlémské světlo

Také v tomto roce je na faře otevřena betlémská samoobsluha. Betlémské světlo je pro vás k dispozici až do 25 prosince denně od 7 do 17 hodin. V případě že ve farním průjezdu najdete místo betlémského světla pouze telčskou tmu nezoufejte. Když se mi dovoláte naším domácím telefonem, přijdu světlo opět rozsvítit ze záložního zdroje ukrytého před působením průvanu a dalších živlů.

Pro

Pes se opět postaví na všechny čtyři

V pátek se náš drahý pandemický pejsek postaví na všechny čtyři tlapky. A tak se v rámci opatření čtvrtého stupně sejdeme v kostele v počtu maximálně 20% kapacity. V souladu s tím byl aktualizován přihlašovací formulář. Kdo se zapsal na seznam v kostele může být klidný, jeho přihlášení platí protože nikde nebyla překročena maximální možná účast. Doufám že pejsek neztloustne tak aby se musel opírat ještě o ocásek. To už by nám pak dveře do kostela zalehl téměř úplně.